Zwolnienia online – tanio i szybko

Zwolnienia online są nowoczesnym sposobem na uzyskanie zaświadczenia o niedyspozycji do pracy. Są one podstawą usprawiedliwienia nieobecności pracownika, który ze względów zdrowotnych nie może wykonywać obowiązków pracowniczych. Można uzyskać je nie wychodząc z domu. Urządzenie z dostępem do Internetu wystarczy by załatwić tę formalność szybko i skutecznie. Ponadto, obsługujący zwolnienia system wyręczy nas z kilku obowiązków, które były wymagane podczas funkcjonowania zwolnień w formie papierowej. W dzisiejszym artykule odpowiadamy gdzie można uzyskać takie zwolnienie, ile będzie nas kosztować, a także przedstawiamy system, który odpowiada za generowanie elektronicznych L4.

Gdzie uzyskamy zwolnienia online?

Zwolnienia online są oferowane przez wiele stron internetowych. Łatwo można je znaleźć za pomocą wyszukiwarki. Poszczególne witryny różnią się między sobą dokładną ofertą oraz sposobem weryfikacji zasadności wystawienia zwolnienia. Niezależnie od tego, rozwiązanie wykorzystujące Internet do generowania L4 jest bardzo wygodne i posiada wiele korzyści. Już sama możliwość pozostania w domu jest zachęcająca. Chory unika dzięki temu długich kolejek w przychodni oraz załatwiania pozostałych formalności. Poza tym, w obecnych czasach, kiedy zmagamy się z pandemią koronawirusa, wizyty w miejscach uczęszczanych nie są wskazane, tym bardziej w sytuacji zaobserwowania jakichkolwiek symptomów grypowych czy przeziębieniowych.

Ile kosztuje taka usługa?

Rozwiązanie zakładające generowanie zwolnień za pośrednictwem Internetu jest bardzo wygodne dla użytkowników, ale jak się okazuje, również zaskakująco tanie. Oferty poszczególnych stron internetowych, oferujących zwolnienia, różnią się od siebie, dlatego ceny za wykonanie tej usługi mogą być odmienne. Warto odwiedzić kilka z nich i wybrać witrynę odpowiednią dla swoich potrzeb i możliwości. Zaleca się również sprawdzenie opinii klientów wybranej strony internetowej, co pozwoli na zweryfikowanie jej dotychczasowej działalności. Koszt, jaki chory musi ponieść jest bardzo niski, a warto wiedzieć, że zwolnienie generowane za pośrednictwem Internetu również jest wystawiane przez wykwalifikowanego lekarza, który dba o jego rzetelność i brak komplikacji podczas realizacji. Oprócz wydania mniejszej ilości pieniędzy ważna jest również ogromna oszczędność czasu i możliwość zregenerowania sił w domu. Co więcej, skupienie się na leczeniu zmniejszy ryzyko powikłań u chorego, a także infekowania innych osób. A jak wiadomo, zdrowie jest wartością najważniejszą.

Przeczytaj również:  Jakie suplementy warto stosować przez cały rok?

Jak długo zajmie uzyskanie L4?

Czas realizacji zamówionego zwolnienia jest zależny od kilku czynników. Każda strona posiada odmienną ilość lekarzy, którzy często są dyspozycyjni tylko o konkretnych godzinach. Ponadto, w sytuacjach zwiększonego zainteresowania usługą, mogą pojawić się problemy techniczne, które wpłyną na czas oczekiwania na wygenerowanie zwolnienia lekarskiego. Ogromny wpływ na szybkość wydawania L4 ma również wybrana forma płatności. Warto wiedzieć, że zwolnienie zostanie wystawione dopiero wtedy, kiedy strona internetowa zanotuje zaksięgowanie płatności. Preferowanymi metodami jest szybki przelew lub Blik, za pośrednictwem których, płatności są niemal automatycznie realizowane, a tym samym zwolnienie może być wystawione w ciągu kilku minut.

Jaki system odpowiada za zwolnienia online?

Zwolnienia online są generowane wyłącznie w formie elektronicznej. Za jej rzetelność i pełnoprawność odpowiada specjalnie stworzony system. Jest nim Platforma Usług Elektronicznych (PUE), która należy do ZUS-u. Pozwala ona na wystawienie zwolnienie, ale także sprawdzenie dostępnych na swoim koncie urlopów chorobowych oraz terminów w jakich trwają. Ponadto, dzięki automatyzacji procesu, system samoczynnie wysyła zwolnienie chorego do pracodawcy. Pozwala to na wyręczenie pacjenta z obowiązków, które kiedyś musiał wykonywać ze ścisłym zachowaniem terminu. Rozwój technologii sprawił, że może on zająć się leczeniem, a reszta zostanie załatwione przez system.

Jakie informacje przetwarza?

Do wygenerowania zwolnienia za pomocą Platformy Usług Elektronicznych są uprawnieni wyłącznie lekarze. Aby L4 było prawidłowe i było możliwe do połączenia z kontem pacjenta, należy podać istotne informacje, takie jak imię, nazwisko, pesel oraz dane adresowe. System żąda również numeru NIP miejsca pracy, do którego prześle gotowe zwolnienie. Objawy przekazane lekarzowi zostaną przez niego przekonwertowane na tak zwany numer choroby, który zostanie umieszczony na zwolnieniu. Z reguły nie umieszcza się pełnej nazwy dolegliwości na L4, dlatego forma numeryczna pozwoli na zidentyfikowanie jej bez potrzeby podawania. Strona generująca zwolnienia za pośrednictwem Internetu zbierze wszystkie niezbędne informacje za pomocą formularza, a lekarz uzupełni nimi zaświadczenie.

Przeczytaj również:  E-recepta dla alergików: Jak to zmienia sposób leczenia i dostęp do leków?