Filmy o raku godne polecenia

Rak wzbudza wiele emocji. Na przestrzeni lat powstało wiele filmów i seriali, które opowiadają historie ludzi zmagających się tą chorobą. Dzięki chorobie takiej jak rak ludzie zaczynają bardziej doceniać życie. Na jakie filmy warto zwrócić uwagę w tym temacie?

Szkoła uczuć

Jamie Sullivan to nastolatka, której największą wartością w życiu jest wiara. Została wychowana przez ojca pastora. Któregoś dnia na jej drodze staje Landon Carter. Chłopak jest jej totalnym przeciwieństwem. Jednak los sprawia, że tych dwoje występuje razem w przedstawieniu szkolnym, które zbliża ich do siebie. Dzięki Jamie chłopak się zmienia i odkrywa nowe możliwości oraz wartości, o których wcześniej nie miał pojęcia. Choć dziewczyna na początku tej relacji zaznacza, żeby się w niej nie zakochiwał ich relacja przeradza się w głębokie uczucie. I wtedy stan Jamie się pogarsza, a Landon dowiaduje się, że dziewczyna jest chora na białaczkę i nie ma opcji, żeby wyzdrowiała. Od tego czasu życie chłopaka całkowicie się zmienia. Skupia się na tym, aby spełnić wszystkie marzenia z listy do zrobienia Jamie zanim będzie za późno. A są tam takie punkty, jak być w dwóch miejscach jednocześnie, czy ślub w kościele w którym pobrali się jej rodzice. Role głównych bohaterów w filmie zagrali Shane West oraz Mandy Moore. Film został nakręcony na podstawie książki pt.: „Jesienna miłość” Nicholasa Sparksa. 

Gwiazd naszych wina

Film opowiada historię dwójki nastolatków Hazel i Gusa, których połączyła miłość, błyskotliwość oraz… rak. Poznali się na spotkaniu grupy wsparcia. Hazel poszła tam za namową rodziców. Nastolatków połączyła także miłość do książek, a ulubionym autorem Hazel jest Peter van Houen, z którym próbuje nawiązać kontakt. Gus próbuje jej pomóc. Dociera do pisarza i zostaje zaproszony na spotkanie w Amsterdamie. Czy Hazel będzie w stanie z nim pojechać i spełnić swoje marzenie zanim będzie za późno? Główne role w filmie zagrali Shailene Woodley oraz Ansel Elgort. Film nakręcono na podstawie książki o tym samym tytule napisanej przez Johna Greena. 

Przeczytaj również:  E-recepta dla alergików: Jak to zmienia sposób leczenia i dostęp do leków?

Niech będzie teraz 

Tessa jest chora na białaczkę. Ma dopiero 17 lat, więc gdy dowiaduje się, ze niewiele czasu jej zostało tworzy listę rzeczy, które planuje zrobić przed śmiercią. Jej rodzina próbuje pogodzić się z utratą Tessy, natomiast dziewczyna po kolei wciela w życie poszczególne punkty z listy zdobywając nowe doświadczenia i poznając życie, którego wcześniej nie doświadczyła. Któregoś dnia na jej drodze staje miłość, której nie planowała w osobie nowego sąsiada o imieniu Adam. Główne role w filmie zagrali Dakota Fanning oraz Jermy Irvine. 

All my life

Jennifer i Solomon są parą świeżo po zaręczynach. Uwielbiają zabawę i planują wspólne życie. Ich plany zostają pokrzyżowane, gdy u mężczyzny zostaje wykryty rak wątroby. Plany o wymarzonym ślubie odchodzą w zapomnienie. Jednak rodzina i przyjaciele pary postanawiają zorganizować im wymarzone wesele w dwa tygodnie. Czy ich plan się powiedzie? Role pary głównych bohaterów zagrali Jessica Rothe raz Harry Shum Jr.

Bez mojej zgody

Anna dużą część swojego życia spędziła w szpitalu. Pomimo, że jest zdrowa została poddana kilku operacjom, a także wielokrotnie oddawała krew starszej siostrze Kate, która choruje na białaczkę. Anna nie buntowała się, ale w końcu doszła do momentu, w którym dotarło do niej, że coś jest nie tak. Dziewczyna została poczęta w sztuczny sposób tak, żeby jej tkanki były stuprocentowo zgodne z tkankami jej siostry. Teraz Anna podejmuje decyzję, która może całkowicie odmienić życie całej jej rodziny. Rolę Anny w filmie zagrała Abigail Breslin.

Seriale o lekarzach

Pisząc o raku warto zwrócić uwagę także na seriale o lekarzach, które w każdym odcinku poruszają wątki medyczne. Pojawiają się w nich pacjenci z różnymi chorobami także z rakiem. Jednym z bardziej znanych seriali o lekarzach są „Chirurdzy”, „Ostry dyżur”, czy „Dr House”. Obecnie pojawia się coraz więcej filmów i seriali, w których zawarte są historie pacjentów z różnymi chorobami. Niejednokrotnie dzięki chorobie ludzie budzą się i zaczynają żyć. 

Przeczytaj również:  Czy medyczna marihuana pomaga w leczeniu raka?