Przypinki i pinsy z okazji międzynarodowego dnia Walki z rakiem

Nowotwory zaliczane są do jednych z najczęściej występujących chorób XXI wieku. Dotykają zarówno osoby starsze, jak i młodsze wiekiem, a nawet dzieci. Etymologia wielu z nich wciąż jest nieznana, zatem trudno wydać jakiekolwiek rekomendacje, dotyczące profilaktyki. 4 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem, który przypomina nam, z jak poważną chorobą mierzy się mnóstwo osób na całym świecie.

Choroby nowotworowe – plaga XXI wieku

Choroby nowotworowe bywają nazywane plagą XXI wieku – pojawiają się u coraz młodszych osób, bez względu na prowadzony przez nich styl życia oraz uwarunkowania genetyczne. Choć medycyna wyszczególnia pewne grupy ryzyka, to na nowotwory chorują także osoby spoza nich. Nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak duża jest skala problemu. Eksperci przewidują, że liczba zachorowań na nowotwory będzie rosła, co jest bardzo niepokojącą prognozą. Na świecie powstaje coraz więcej organizacji i stowarzyszeń, które wspierają osoby chore, a także promują badania profilaktyczne, pozwalające na wczesne wykrycie zmian nowotworowych. 

Jednocześnie pojawiają się zespoły lekarzy, genetyków czy biologów, którzy opracowują nowoczesne metody leczenia farmakologicznego i niefarmakologicznego. Wszystkim, którzy w jakiś sposób mają do czynienia z chorobą nowotworową, dedykowany jest Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem. Z tej okazji zaangażowanym w leczenie i działania profilaktyczne można wręczyć różnego rodzaju drobne nagrody, w tym przypinki. Sprawdzą się zwłaszcza w przypadku członków stowarzyszeń, skupiających osoby walczące z rakiem.

Przypinki na zamówienie – najwyższa jakość w dobrej cenie

Przypinki na zamówienie MCC Medale to niewielkich rozmiarów elementy ozdobne, które najczęściej noszone są wpięte w klapę marynarki bądź w koszulę. Niemniej jednak można też ozdobić mini plecak, torebkę bądź inny element garderoby. Charakteryzuje je najwyższa jakość wykonania, dzięki kultywowanej tradycji polskiej sztuki odlewniczej, liczącej sobie ponad 400 lat. Przypinki na zamówienie można zaprojektować we własnym zakresie, w zależności do specyfiki środowiska, w jakim działa klient oraz osób, którym dedykowane będą pinsy. 

Przeczytaj również:  Filmy o raku godne polecenia

Unikalny projekt sprawia, że przypinki stają się wyjątkową pamiątką oraz znakiem rozpoznawczym danej grupy. Co ważne, ze względu na wysoką jakość wykonania, są odporne na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych – nie korodują oraz nie odbarwiają się, dzięki czemu można je nosić przez długie lata. Tego rodzaju drobny upominek z pewnością zmotywuje chorych do podjęcia walki o swoje zdrowie, a osoby współpracujące z pacjentami do dalszego, aktywnego działania na ich rzecz.

Obchody Międzynarodowego Dnia Walki z Rakiem

Międzynarodowy Dzień Walki z Rakiem obchodzony jest na całym świecie – z tej okazji organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, które przypominają nam o konieczności podejmowania badań profilaktycznych oraz wdrażaniu nowych metod leczenia. Organizacje z całego świata skupiają się przede wszystkim na propagowaniu wiedzy oraz dostępności badań, a także leków. Co ważne, obchody tego dnia mają również charakter lokalny – ważne wydarzenia organizowane są w różnego typu fundacjach czy stowarzyszeniach, wspierających chorych. Pamiętajmy, że drobny upominek w postaci przypinki dla osób dotkniętych chorobą bądź aktywistów społecznych z pewnością doda im energii do dalszej walki. Przypinki, choć niewielkich rozmiarów, mogą przypominać nam o skali problemu, jakim są choroby nowotworowe, przez cały rok.

Przypinki warto zamówić u renomowanego producenta. Jednym z najdłużej działających na rynku producentów odlewów na zamówienie jest firma MCC Medale.