Zioła w diecie antynowotworowej

Odpowiednia dieta stanowi skuteczną broń w walce z objawami nowotworów. Warto aby znalazły się w niej zioła wykazujące działanie antyoksydacyjne. Podpowiadamy, które z nich są najskuteczniejsze. 

Dieta antynowotworowa a zioła

Prozdrowotne właściwości ziół są znane od zarania ludzkości. Te rośliny były wykorzystywane przez starożytnych na całym świecie. W dobie popularyzacji tradycyjnej medycyny wracają do łask i pozwalają przezwyciężać wiele dolegliwości. Dieta antynowotworowa wykorzystująca zioła to wspomaganie leczenia różnych odmian tej groźnej choroby. Te smaczne dodatki do potraw wykazują wiele właściwości wspierające walkę organizmu z rakiem. Są to między innymi adhezja komórek nowotworowych oaz hamowanie syntezy białek i kwasów nukleinowych. Uprawa ziół przez osoby dotknięte chorobą nowotworową to darmowy sposób na wzmacnianie organizmu, przeżywającego bardzo ciężkie chwile. Wiele z tych roślin przeciwdziała stresowi oksydacyjnemu i zwiększa produkcje limfocytów. Warto pamiętać, że uprawa ziół i ich stosowanie mają stanowić pomoc w walce z chorobą, a nie główny środek do jej pokonania.

Zioła wspomagające leczenie nowotworów

Dieta antynowotworowa zawierająca dużą ilość ziół przynosi pozytywne efekty u olbrzymiej ilości pacjentów. W połączeniu z profesjonalną terapią stanowią skuteczny sposób na przezwyciężenie nowotworów. Hodowanie ziół przez chorych może stanowić wciągające hobby niosące ze sobą szereg korzyści. Poniżej przedstawiamy zioła, które wspomogą leczenia raka.

Kurkuma

Każda prawa ziół antynowotworowych powinna zawierać kurkumę. Ta smaczna indyjska przyprawa znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia tej choroby. Po za tym kurkuma wnika do wnętrza komórek rakowych i je likwiduje. Omawiana roślina jest skuteczniejsza w połączeniu z pieprzem lub papryką, które ułatwiają jej wchłanianie przez organizm. Kurkuma zatrzymuje rozwój raka żołądka, okrężnicy oraz wątroby.

Oregano

Ta powszechnie stosowana przyprawa cechuje się dużą zawartością flawonoidów, skutecznych w zwalczaniu raka trzustki. Oregano zwalcza komórki rakowe, a wchodzący w jej skład karnazol wykazuje właściwości przeciwzapalne. Omawiane zioło jest bardzo łatwe w uprawie, a jego regularne spożywanie przynosi same korzyści.

Przeczytaj również:  Jak umiera się na raka i czy zawsze pojawia się tanatofobia?

Imbir

Imbir wykazuje właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne. Po za tym ogranicza powstawanie nowych naczyń krwionośnych. Imbir stanowi skuteczną broń w walce z komórkami raka jajnika, udowodniono, że pobudza je do autodestrukcji. Jego ciekawy smak pozwala na bardzo szerokie zastosowanie w kuchni. Sprawdzi się jako dodatek do sałatek, zup oraz ryb.

Mniszek lekarski

Ta niepozorna roślina charakteryzuje się niezwykle bogatym składem. W jej skład wchodzą między innymi witaminy A, B i C oraz minerały, takie jak: wapń, potas, żelazo i magnez. Przekłada się to na wykazywanie silnych właściwości antynowotworowych. Napar z mniszka lekarskiego jest skuteczny w leczeniu objawów różnych typów raka. Opisywane zioło stymuluje chore komórki do autodestrukcji i wspomaga usuwanie je z organizmu.